Фоторепортажа од посетата на Мироточивата икона на Св. Николај Чудотворец на манастирот Св. Јован Шангајски во Њу Јорк

Во понеделник, на 2/15 февруари 2016 година, на празникот Сретение Господово, ново-изградениот манастир св. Јован Шангајски во Њу Јорк (Колбскил, ИПЦ Грција) го посети Мироточивата икона на Светителот Николај Чудотворец. Потоци од миро течеа од чудотворната икона и се случија различни чуда, како што соопштуваат монасите на манастирот.

http://www.saintjohnsmonastery.org/myrrh-streaming-icon-of-saint-nicholas-visits-monastery/

st-nicholas-myrrh-streaming_16.jpg

st-nicholas-myrrh-streaming_14

st-nicholas-myrrh-streaming_08st-nicholas-myrrh-streaming_07

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *