СОФИ – Божиќен филм за деца

Детски филм на Илија Литвак. Софи – е втора епизода од филмот Божикни приказни, од Студиото „Илија Муромец“. („Среќната ѕвезда“, „Софи“, и „Божикното девојче“). Филмот можете да го проследите со македонски превод:

Преземено од пппе.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *